برگزاری همایش آموزشی ترویجی کشاورزی هوشمند با محوریت استفاده از پهپادهای سمپاش
1398/06/16

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام اکبرزاده رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان با اعلام این خبر گفت:

همایش و یک دوره آموزش تئوری و عملی با محوریت استفاده از پهپاد در جهت ارتقاء و بهبود وضعیت کشاورزی در محل سالن آمفی تئاتر دانشکده کشاورزی دانشگاه ایلام برگزار گردید.

اکبرزاده اضافه کرد، این همایش با حضور اساتید مجرب در حوزه آموزش های اصولی و عملی با پهپاد های مورد استفاده بخش کشاورزی در جمع کارشناسان مهندسین بهره برداران و کشاورزان پیشرو بخش کشاورزی برگزار گردید.

وی اشاره کرد هدف از برگزاری این دوره آموزشی و همایش ارتقاء سطح دانش و گسترش فناوری‌های جدید حفظ و پایداری محیط زیست و منابع تجدید شونده در جهت گسترش فعالیت های علمی و تحقیقاتی است.

اکبرزاده در پایان گفت استفاده از این گونه پهپادها می‌تواند در کاهش مصرف سموم کشاورزی و استفاده از بذر و کاهش آن در واحد سطح کود پاشی مناسب و محلول پاشی نقش مهمی را داشته باشد و نیز استفاده از این گونه پهپادها مصرف سموم شیمیایی را به میزان 30 درصد و آب را به میزان 90 درصد کاهش می‌دهد.

وی نیز به سرعت و دقت در عملیات زراعی این پهپادها اشاره کرد و در مقایسه با سایر ادوات می‌توان به کاهش هزینه ها و همچنین میزان کارایی آنها به میزان هر ساعت 5 تا 7 هکتار کار محلول پاشی را در مزارع از طریق آن انجام داد.

تعداد مشاهده خبر112 بار
تصاویر مرتبط

  • عکس پهپاد_0
  • عکس پهپاد1_0
  • عکس پهپاد1_1
  • شریفیان_0
  • ج_0
  • پ1_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal